Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Festival Landscape v Plzni otevře happening čerstvých držitelů nejprestižnější evropské architektonické Ceny Miese van der Rohe a koncert skupiny Priessnitz

  10:56
Landscape festival Plzeň 2017 obohatí kulturní život v západočeské metropoli během celého letošního léta. Již tento pátek 19. května 2017 odstartuje na náměstí Republiky happeningem Moving Forest ateliéru NL Architects, čerstvých držitelů nejdůležitější evropské ceny za architekturu Mies van der Rohe Award, spolu s koncertem kapely Moodshake a taneční performance plzeňské skupiny Afresh Dance Community. Program otvíracího dne bude poté pokračovat od 20 hodin koncertem skupin Priessnitz a Munroe. Veškeré akce jsou přístupné zdarma.

Landscape festival Plzeň 2017 | foto: Impuls.cz

Pátý ročník festivalu o krajině a prostoru, který po Praze a Opavě nyní zavítá do Plzně, potrvá až do 30. září a pořádají jej Galerie Jaroslava Fragnera a DEPO2015 spolu se Statutárním městem Plzeň a ve spolupráci s Útvarem koncepce a rozvoje města Plzeň.

Program Landcape festivalu Plzeň 2017 nabídne na 80 nejrůznějších akcí: Od výstav či site specific instalací přes přednášky, diskuze a promítání až po procházky, workshopy či menší samostatné festivaly, věnované specifickým tématům, či plovárenské dny.

Témata, kterým se chce letošní plzeňský ročník věnovat, jsou například zeleň v centru města, nedávno vzniklé pěší zóny, přechody z městské do volné krajiny, nebo vertikální zahrady a zelené střechy.

Podrobné aktuální informace a kompletní program jsou k dispozici na: http://landscape-festival.cz