Karlovarská radnice znevýhodní farmáře, kteří jen přeprodávají zboží

  11:42
Zvýhodnit klasické farmáře a malovýrobce oproti těm, kteří jen přeprodávají zboží nakoupené jinde. To je záměr karlovarského magistrátu ve vztahu ke stánkařům, kteří prodávají na tradičních farmářských trzích.

(ilustrační snímek) | foto: Michal Klíma, MAFRA

„Chtěli bychom omezit přeprodávání zboží koupeného jinde,“ vysvětlila filozofii změny ceníku prodejních míst primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová.

Naznačila tím, že prodejci, kteří se neprokážou „farmářským“ certifikátem, zaplatí za prodejní místo víc než jejich držitelé. Jinak ovšem zůstane vše při starém.

Ceny za pronájem místa na farmářských trzích se v současné podobě pohybují od sta do tisíce korun. Kritériem je jak velikost stánku, tak sortiment nabízeného zboží. O kolik by se zvedla cena pro prodejce, kteří se neprokážou certifikátem, radnice neuvedla.

Farmářské trhy se pod taktovkou KV City Centra budou konat tradičně před budovou Městské tržnice.

I letos se zde prodejci sejdou sedmnáctkrát. Poprvé 29. března a naposledy poslední pátek před Štědrým dnem.

Město už se ale začíná pídit po novém místě, kde by se do budoucna mohly farmářské trhy odehrávat.

Prostranství před Městskou tržnicí není kvůli nedostatku místa nejvhodnější lokalitou.

„Při hledání té ideální spolupracujeme s Kanceláří architektury města,“ konstatovala primátorka. Zatím ale město žádné lokality vytipované nemá.

V minulosti se už radnice pokoušela najít vhodnější místo, trhy se dokonce uskutečnily v areálu Rolava. Ovšem neměly zdaleka tak velkou návštěvnost jako v centru Karlových Varů, kam se proto velice záhy vrátily.