Facebook i po 15 letech nabírá nové uživatele!

  17:54
Facebooku je 15 let! Tato sociální síť původně sloužila studentům, dnes se na ni připojují lidé každého věku. Jde zároveň o důležitý prvek v byznysu. Jak se ukazuje, za zenitem ještě není.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Lukáš ProcházkaMAFRA

Díky této sociální síti jsou spolu lidé ve spojení. Sdílí mezi sebou fotky, články a zážitky. Facebook má ale významné postavení i v byznysu. Podle ředitele agentury pro sociální sítě Socialsharks Petra Andrýska umožňuje Facebook firmám nabízet své produkty, komunikovat s klienty i inzerovat. „Facebook je v České republice stále největší sociální síť. K mému překvapení i roste. Byznysově se hodně zlepšil, a to i pro malé inzerenty. Ti můžou doměřovat výsledky a vidí, nakolik je jejich inzerce efektivní.“

Odborníci zároveň ale varují před šířením lživých článků na Facebooku. Ohrožená je údajně spíš starší generace, která nedokáže rozlišit zdroje informací podle důvěryhodnosti. „Nebezpečná je tato sociální síť hlavně proto, že staví na stejnou pozici obsah z oficiálních důvěryhodných zdrojů a příspěvky pochybných webů. Mladší generace proto musí tu starší při používání Facebooku naučit rozpoznávat dezinformace a další nebezpečný obsah,“ řekl Rádiu Impuls odborník na fake news Josef Šlerka.