Evropský týden mobility a Evropský den bez aut je po roce opět v Chrudimi

  12:04
Kampaň již tradičně proběhne po celé Evropě ve dnech 16. – 22. září a završí ji Den bez aut. Po celý týden bude v Chrudimi probíhat program, který bude zaměřen na různé cílové skupiny a různé způsoby mobility.

(ilustrační snímek) | foto: Adéla DražanováiDNES.cz

Neděle 16. září – Klub českých turistů připravil „Cyklo výlet kolem Chrudimi“ v délce 30 km, sraz v 9.00 hod. před divadlem (odjezd v 9.10 hod.).

Pondělí 17. 9. 2018 od 9:00 do10:30 – „Na červenou STŮJ“ - dopravní akce v MŠ Strojařů zaměřena na zásady bezpečného přecházení a pohybu na silnici, používání cyklistické helmy a reflexních materiálů, ale i základy ošetření drobných poranění (ve spolupráci s Městskou policií, Policií ČR, Střední školou zdravotnickou a sociální Chrudim)

Odpoledne od 14:00 do 16:00 proběhne kontrola cyklistických kol, používání reflexních prvků a dechová zkouška na alkohol v krvi v rámci akce „Cyklostezka bez promile“ na cyklostezce Chrudim – Slatiňany (ve spolupráci s Městskou policií, Policií ČR, Besip a pivovarem Rebel Havlíčkův Brod). Akce se bude konat pouze v případě příznivého počasí.

Úterý 18. 9. 2018 od 9:00 do 15:00 - mobilní dopravní hřiště na sídliště U Stadionu ( hřiště v zadní části sídliště u č.p. 727 – 757 směr Tesco) - „Sejdeme se na značkách - aneb dopravní hřiště přijede k Vám“. Cílem akce je připravit děti na situace v silničním provozu. Se strážníky Městské policie se zábavnou formou naučí základům bezpečného pohybu na komunikacích. Akce bude doplněna divadelním představením Libora Štumpfa, malováním na chodník, stanovištěm Střední školy zdravotnické a sociální Chrudim apod. Akce se bude konat pouze v případě příznivého počasí.

Středa 19. září - Přírodovědné rozjímání a putování Městským parkem se Zeleným domem Chrudim. Sraz v 9:00 hodin v Městském parku 274. Přijďte poznávat přírodu babího léta. V závěru se účastníci přesunou, (i v případě deště), do prostor Denního stacionáře Pohoda, kde bude připraveno promítání tajuplné scenerie z cest do lesů, luk, vod a strání.

Odpoledne od 16:00 do cca 18:00 hodin na dopravním hřišti v Městském parku je připravena akce „Na kolo jen s přilbou“. Vstupenkou bude cyklistická přilba a kolo. Účastníci splňující tyto podmínky získají slosovatelný žeton. Proběhne slosování o drobné ceny. Pro děti i pro rodiče budou připravena stanoviště partnerů: Besip, Městské policie, PČR, ČČK apod. Akce se bude konat pouze v případě příznivého počasí.

Pátek 21. září – program u MŠ Dr. Malíka „Tady bydlí děti“ zaměřený na prevenci úrazů u dětí v roli chodce, cyklisty, bezpečná cesta do školy, ošetření drobných poranění a poskytování první pomoci apod. (ve spolupráci s Městskou policií, Policií ČR, Střední školou zdravotnickou a sociální Chrudim)

Sobota 22. 9. Den bez aut 2018 – společnost Arriva Východní Čechy, a. s. připravila ve spolupráci s městem Chrudim pro cestující jízdné v rámci MHD zdarma a Klub českých turistů se vydá na trasu pochodu Chrudim – Škrovád – Chrudim v délce 12 km. Sraz účastníků v 9.00 hod na cyklo stezce u Tesca (odchod v 9.10 hod.).

Podrobnější, případně doplněný program najdete na webových stránkách města pod odkazem Zdravé město a MA 21 nebo na facebooku Zdravého města Chrudim.