Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dva měsíce aktivit patří na jaře seniorům

  6:29
Již popáté se mohou litoměřičtí senioři starší 60 let zúčastnit kampaně Místa přátelská seniorům. Od 12. dubna do 30. května je pro ně připraveno 16 aktivit, které pořádají nejenom organizace poskytující služby seniorům, ale také například hasiči či Český červený kříž.

důchod, ilustrace | foto: Shutterstock

A na co se mohou zájemci těšit?

Procházka barokními Litoměřicemi s překvapením od centra cestovního ruchu zahájí akci ve středu 12. dubna, zajímavé exkurze, soutěže a další aktivity budou pokračovat až do 30. května, kdy sérii událostí zakončí výlet do terezínského Muzea nostalgie.

Cílem kampaně bylo od začátku představit seniorům zařízení, která pro ně ve městě slouží, zapojit je tak do činnosti a poskytnout jim prostor pro setkávání a budování vzájemných kontaktů.

„Vysoká účast a zájem seniorů dokazují, že se nám to podařilo a jsme rádi, že se naši senioři už nemohou kampaně dočkat a akce si užívají. O tom svědčí krásná hodnocení a poděkování, které od nich dostáváme. Člověk, který je aktivní, pozitivně myslí, zdravě žije a je v kontaktu s dalšími lidmi, je mnohem spokojenější a tím pádem i zdravější. A o to nám na Zdravém městě jde.“ poznamenala Rita Vlčková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice.

Informační brožury s podrobným přehledem o nabízených aktivitách je možné si vyzvednout na informačním centru na Mírovém náměstí.

Více informací naleznete na: http://zdravemesto.litomerice.cz/