Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dva důležité kruhové objezdy v Jičíně čeká rekonstrukce, pozor na dopravní komplikace

  9:02
V druhé polovině léta a na počátku podzimu dojde k opravám klíčových komunikací. Ředitelství silnic a dálnic hodlá zrekonstruovat úsek silnice I. třídy I/35 od kruhového objezdu u Holína k obci Podůlší (tj. hlavní tah na Turnov).
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Práce proběhnou ve třech etapách a pro dopravní situaci bude nejnáročnější ta třetí, což je rekonstrukce samotného kruhového objezdu na konci ulice M. Koněva v Jičíně. Začne 4. září 2017 a potrvá do začátku října 2017. V té době již bude probíhat rekonstrukce na jiném místě – na kruhovém objezdu v Úlibicích. Ta potrvá od 21. srpna 2017 do druhé poloviny října 2017. Směr na Hradec Králové bude v sobotu 30. 9. a v neděli 1. 10. zcela neprůjezdný.

Rekonstrukce silnice I/35 v úseku kruhové křižovatky u Holína (konec ulice M. Koněva) a Podůlší probíhá od 2. srpna 2017 a provádí ji firma M – Silnice a.s. První dvě etapy nepřinesou výrazná dopravní omezení. Očekávané potíže nastanou až během zářijové opravy kruhového objezdu. Rekonstrukce se uskuteční po polovinách.

Objízdná trasa od centra Jičína na Liberec povede přes ulici Markova, jejíž konec se napojuje přímo na hlavní tah I/35. Kdo pocestuje z centra Jičína do Mladé Boleslavi, bude muset na I/35 nejprve nabrat zcela opačný směr a pokračovat až na obchvatovou křižovatku u Čejkovic. Zde odbočí z hlavního tahu směrem zpět do centra města, aby se ihned mohl vrátit na I/35 v požadovaném směru na Mladou Boleslav. Znalý řidič při jízdě z centra do Boleslavi proto může jet přes ulici Poděbradovu a před čejkovickou křižovatkou se napojit na I/35 rovnou ve správném směru. Ušetří tím zbytečnou cestu celou západní částí jičínského obchvatu. Dojde ke kompletní opravě povrchu vozovky, tedy k frézování a k pokládce živičných vrstev po polovinách komunikace. Provoz v dopravních špičkách budou řídit přímo pracovníci stavby. Délka pracovních úseků v prvních dvou etapách bude do 600 metrů.

Počínaje 21. srpnem 2017 by měla začít také oprava kruhového objezdu u Úlibic, který spojuje město Jičín s tahy na Novou Paku a Hradec Králové. V tento den dojde k uzavření poloviny křižovatky, kdy provoz budou řídit pracovníci stavby. Práce potrvají do druhé poloviny října. V sobotu 30. září, zhruba v 10 hodin, a během neděle 1. října bude zcela uzavřen směr na Hradec Králové. Objížďka povede přes obec Lužany.

Žádáme řidiče i cestující o pochopení a trpělivost.