Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Draci se chystají do Skal, již podesáté

  11:54
V sobotu 16. září ožijí Skály 10. ročníkem komunitní slavnosti Draci ve Skalách. Jubileum se rozhodli pořadatelé z Letního domu, ŠVAGRa a dětského domova Polárka v Písku oslavit velkolepě. Do Skal letos zavítá veliký devítimetrový Drak Pradrak, kterého na slavnost zapůjčí sdružení Milevské maškary. Chybět nebudou menší draci, opět z dílny dětí z píseckého dětského domova.

Draci se chystají do Skal, již podesáté | foto: Impuls.cz

Slavnost zahájí ve 13:30 tvořivé dílny, určené především pro děti. Kromě půjčení kostýmu a líčení na obličej si budou moci děti vyzkoušet střelbu z luku, vytvořit si malého papírového draka, vyrobit si čelenku či klobouk do průvodu, a pokud uhodnou dračí hádanku, vyslouží si opravdový dračí zub.

Průvod ze Skal do Budičovic, který začne v 15. hodin, tentokrát zpestří kejklíř Vojta Vrtek, na jehož vystoupení se můžeme těšit na návsi v Budičovicích po 16. hodině. Kejklířské umění doplní písecká kapela Řez dřevem.

Program sobota 16.9.2017:

13:30 TVOŘIVÝ JARMARK Lukostřelba, líčení, výtvarná dílna, hádanky, klobouky a čelenky

15:00 KEJKLÍŘSKÉ NALADĚNÍ NA PRŮVOD Vojta Vrtek a jeho úvodní představení zahájí velkolepý dračí průvod ze Skal do přilehlých Budičovic. Hlavní postavou bude velikááánský pradrak

16:00 KEJKLÍŘ VOJTA VRTEK a KAPELA ŘEZ DŘEVEM Vyhlášené kejklířské vystoupení vystřídá písecká hudební formace

18:00 DRAČÍ HOSTINA Obvyklé pohoštění - zdarma pro účastníky průvodu.

19:30 FIRESHOW – TECHNIKKAL HARD CIRKUS STRAKONICE Jiskřivý zážitek ve Skalách na návsi u rybníka.