Na lince C pražského metra se testují nové sedačky, zkoušení potrvá rok

  14:54
V pražském metru na lince C si cestující mohou od středy vyzkoušet nový typ sedaček a to najednou s předchozím testovaným typem i těmi původními. Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) začal totiž ve spolupráci se společností Siemens hledat to nejlepší posezení pro pasažéry.

V pražském metru na lince C si cestující mohou od středy vyzkoušet nový typ sedaček. (11. července 2019) | foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Sedačky budou nasazeny v jedné konkrétní soupravě, kde se již jeden typ laminátových sedaček testuje.

Fotogalerie

„Nové plastové sedačky jsou nasazeny záměrně v té samé soupravě, abychom mohli co nejlépe porovnat jejich opotřebení, náročnost na údržbu, nutnost oprav a další parametry,“ uvedl vedoucí jednotky Správa vozidel Metro Jaroslav Kristen.

Zkušební provoz bude trvat zhruba rok. DPP zatím nerozhodl, který typ sedaček vybere. 

„Pro veřejnost je samozřejmě také lepší, když má možnost vyzkoušet více variant sedaček v jednom vlaku, včetně těch původních. V tomto složení je budeme zkoušet minimálně rok,“ dodává Kristen další výhody.

Výměnu sedaček plánuje podnik uskutečnit v rámci generální opravy vagonů, která je plánována po 20 letech provozu. Práce mají začít už v srpnu a budou trvat čtyři až pět let.

Jedna z velkých výhod nových sedaček by pro dopravní podnik mohla být snadná údržba. Úplně totiž odpadne proces chemického čištění čalounění. Laminátové sedačky lze totiž udržovat mnohem jednodušeji a levněji.

VIDEO: Stihnete metro? Nová aplikace vám radí, zda máte jít, běžet, nebo to vzdát:

Autor: