Náklaďáku bouchla pneumatika, při střetu s autem zasypalo silnici uhlí

  11:52
Náklad s uhlím se rozsypal po silnici při čtvrteční nehodě na hlavním tahu z Karlových Varů do Plzně. Podle řidiče mohla za kolizi prasklá pneumatika. Silnice kvůli tomu byla šest hodin uzavřená a auta musela jezdit objízdnou trasou.

Nehoda jednoho nákladního a dvou osobních aut na hlavním tahu z Karlových Varů do Plzně u Toužimi. | foto: HZS Karlovarského kraje

Nehoda se stala krátce po 17. hodině nedaleko čerpací stanice v Toužimi.

Padesátiletý řidič nákladního vozidla Volvo s návěsem jel na Plzeň a podle jeho slov mu za jízdy bouchla levá přední pneumatika.

„Vozidlo nekontrolovaně změnilo směr, přejelo vlevo do protisměru a narazilo do protijedoucího fordu. Nákladní souprava se převrátila na pravý bok a na vozovku se vysypalo uhlí, které vezla,“ popsala kolizi krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

V tu chvíli jel od Plzně osobní vůz značky Mazda, který už nestihl zabrzdit, do náklaďáku narazil a převrátil se na střechu.

„Při nehodě i vyproštění nákladního auta uniklo větší množství provozních kapalin, únik řešili hasiči společně s pracovníky vodoprávního úřadu,“ informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Fotogalerie

Při nehodě utrpěli čtyři lidé lehká zranění, se kterými je záchranáři převezli do nemocnice na ošetření.

Dechová zkouška ukázala, že všichni řidiči byli střízliví.

„Jako příčinu dopravní nehody uplatňuje řidič nákladní soupravy technickou závadu na pneumatice. Policisté ji tedy zajistili pro účely znaleckého zkoumání a nehodu dále vyšetřují,“ doplnila Krejčí.

Dopravní nehoda se stala u Toužimi

Dopravní nehoda se stala u Toužimi

Autor: