Doprava v Praze kolabovala kvůli Strakonické, řidiči se zdrželi desítky minut

  16:58,  aktualizováno  20:00
Doprava v metropoli kolabovala. Pražském okruhu se řidiči zdrželi přes hodinu, desítky minut ztratili na Městském okruhu, Radlické či Modřanské. Mohlo za to uzavření Strakonické, kde se ráno vylila z barelu kyselina. Cestu silničáři po 18. hodině otevřeli, kolony se poté rozjely.

Vylitá chemikálie na Strakonické. (12.10.2018) | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

„Je to kvůli té Strakonické. Brzy však silnici vrátíme do provozu. Podařilo se nám tam v rekordním čase uklidit,“ sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková s tím, že silnici museli pracovníci uklízet ručně, protože stroje by se kvůli kyselině poškodily.

Nakonec se Strakonická otevřela krátce po 18. hodině, nicméně kolony se nyní teprve rozjíždějí.

12.října 2018 v 15:22, příspěvek archivován: 12.října 2018 v 18:04

Úklid vylité kyseliny na Strakonické ve směru z centra stále pokračuje. Komunikaci je třeba vyčistit ručně, aby nedošlo ke zničení techniky. Poté zjistíme, zda bude třeba frézovat, což je nejhorší varianta, nebo bude stačit opakované čištění. Prioritou je bezpečnost! Hrozí smyk! https://t.co/emzLKLlBL6

TSK už okolo páté odpolední oznámilo, že Strakonickou ve směru z centra otevře ihned po osazení dopravního značení a do odvolání zde bude upravena rychlost na 50 kilometrů v hodině.

„V následujících dnech pak budeme sledovat míru poškození vozovky a případně se rozhodne o její opravě,“ řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Na špatnou dopravu mají vliv i menší nehody po celé Praze. „Nedílnou měrou se na situaci podílí i páteční víkendová doprava, která je spojená s různými malými nehodami, které plynulost výrazně narušují,“ komentoval situaci policejní mluvčí Tomáš Hulan a sdělil, že se vesměs jedná o menší nehody bez zranění. Řidiči v mnoha případech neřeší nehodu mezi sebou, ale volají policii, čímž dopravu nadále brzdí.

Autor: