VIDEO: Konec kolon. Ve Stodu už otevřeli nový kruhový objezd

  17:18
Po půl roce skončila ve Stodu na Plzeňsku přestavba křižovatky na kruhový objezd. Motoristům se teď výrazně uleví, protože po celu dobu prací museli na hlavním tahu z Plzně na Folmavu jezdit přes staveniště a provoz brzdily kolony.

„Ve čtvrtek se uskutečnila kontrolní pochůzka, při které nebyly nalezeny žádné překážky bránící vydání povolení k předčasnému užívání stavby,“ řekl šéf plzeňské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Zdeněk Kuťák.

Stodský starosta Jiří Vlk doufá, že nová okružní křižovatka přispěje k vyšší bezpečnosti. „Všechna tři ramena silnic na Plzeň, Domažlice i Stříbro mají místa pro přecházení a zejména přes frekventovanou silnici z Plzně na Folmavu bude zajištěna vyšší bezpečnost pro pěší. Samozřejmě i automobily budou mít při použití kruhového objezdu jednodušší odbočování,“ soudí starosta Vlk, který ocenil i trpělivost místních lidí.

U bývalé křižovatky mívali problém odbočit na Plzeň řidiči aut, kteří přijížděli ke křižovatce ve směru od Stříbra.

Auta na přestavěný úsek vjela o pět dnů dříve, než předpokládal plán prací při zahájení stavby na jaře letošního roku.

Přestavba původní křižovatky na kruhový objezd a s tím spojených navazujících úseků ulic se navíc uskutečnila při zachovaném provozu kamionů, autobusů a části osobních aut.

Fotogalerie

Jen ve směru od Domažlic na Plzeň jezdily dodávky a osobní auta přes Mantov do Chotěšova, kde se vracely na silnici první třídy.

Právě na objízdné trase přes Mantov musejí řidiči počítat ještě v úterý a ve středu s částečnými omezeními. Důvodem je odstraňování betonových bloků, které na objížďce oddělovaly místo pro chodce od silnice.

„K odstranění bloků je zapotřebí mechanizace, která při manipulaci potřebuje dostatečný prostor. Po betonových blocích bude následovat odstranění dopravního značení, a nejpozději ve čtvrtek bude silnice mezi Mantovem a Stodem opět obousměrná. Nejspíše na jaře příštího roku, maximálně do poloviny letních prázdnin, bude následovat oprava komunikace, po které vedla objízdná trasa,“ shrnul Zdeněk Kuťák.

Jízda přes Stod je zkouškou trpělivosti řidičů (8. června 2018)

Autor: