Policie dopadla muže, který ve Vršovicích zaútočil na prodavačku v cukrárně

  14:46
Pražští policisté dopadli podezřelého muže, který v pátek napadl prodavačku v cukrárně ve Vršovicích. Žena skončila s poraněním obličeje v nemocnici. K zadržení osmatřicetiletého muže pomohl tip od oznamovatelky, která zavolala na linku 158. Muži hrozí v případě odsouzení až deset let vězení.

V pražské Vršovické ulici napadl neznámý pachatel prodavačku nožem (30.11.2018) | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

„V souvislosti s případem útoku nožem na prodavačku v cukrárně ve Vršovicích z tohoto pátku policisté zadrželi podezřelého osmatřicetiletého muže. 

Fotogalerie

K jeho zadržení výrazně pomohl tip od oznamovatelky, která ho díky zveřejněnému popisu poznala a zavolala na linku 158,“ uvedl krajský mluvčí policie Jan Daněk.

Muž napadl nožem prodavačku ve Vršovické ulici u zastávky Koh-i-noor v pátek kolem osmé hodiny. Poté z místa utekl. Policisté po něm okamžitě začali pátrat a zveřejnili výzvu (psali jsme zde).

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu provádějí s mužem úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví. „V této souvislosti je předpoklad zahájení trestního stíhání a podání podnětu na vzetí do vazby,“ uvedl Daněk.

Policejní mluvčí zároveň poděkoval médiím a veřejnosti za pomoc při pátrání po útočníkovi.