Zloději vykradli tankovací automaty, jeden byl o holích a měl sádru

  11:52
Sedm tankovacích automatů vykradli na Domažlicku dva zloději. Maskují se čepicemi a kapucemi. Jeden z nich je na záběrech videokamer také o berlích a má na noze obvaz, nebo sádru.

Maskované postavy se u tankovacích automatů objevují většinou mezi půl čtvrtou a pátou hodinou ranní.

Nenechavci řádili už na čerpacích stanicích v Hostouni, v Bělé nad Radbuzou a ve Staňkově. „Mezi 23. květnem a 18. červencem letošního roku evidujeme sedm takových případů,“ uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Jak vyplývá ze zajištěných kamerových záznamů, lupiči společně vypáčí víko od automatu, ze kterého vyberou peníze, a z místa odejdou.

Poprvé takto kradli 23. května před pátou hodinou ranní v Hostouni. Jeden z pachatelů se maskoval pletenou čepicí, druhý měl přes obličej masku, která vypadá, jako by byla kožená. Když se po pár minutách snažení dostali k penězům, sebrali kořist a zmizeli.

Fotogalerie

O dvacet minut později vypáčili pokladničku automatu v osm kilometrů vzdálené Bělé nad Radbuzou. „S penězi pak utekli směrem k vlakovému nádraží,“ konstatovali kriminalisté.

Třetího června při vloupání do automatu ve Stankově měl jeden z pachatelů na levé noze obvaz, nebo sádru. S sebou měl i francouzské hole. „Není jisté, zda byl opravdu zraněný, nebo to bylo jen maskování,“ vysvětlila Brožová.

Devětadvacátého června se už jen jeden z dvojice vrátil na čerpací stanici v Bělé nad Radbuzou. Policisté z videozáznamu zjistili, že měl zřejmě obvázaný jeden z prstů na ruce. Kromě tankovacího automatu tehdy pachatel poničil i bezpečnostní kameru.

Jeden z maskovaných zlodějů měl dvakrát stejné pantofle

Do Bělé nad Radbuzou se dvojice zlodějů vrátila ještě 18. července. Tehdy odešli s prázdnou, protože v kasičce automatu nebyly žádné peníze.

„Při detailním prozkoumání záznamů kriminalisté zjistili, že jeden z pachatelů měl na nohou pantofle, které jsou zřejmě shodné s těmi, které měl při vloupání ve Staňkově na nohou muž s ovázanou nohou. Podle způsobu provedení je pravděpodobné, že všechny případy mají na svědomí stejní pachatelé,“ uvedla Brožová. Celkem zloději takto ukradli asi 100 tisíc korun.

Autor: