Muž z Domažlicka v dílně opaloval peří z kachen, pak mu v ní vybouchl plyn

  16:20
Velké štěstí měl v neděli před polednem 77letý senior z Domažlicka, kterému v dílně explodoval unikající plyn z tlakové láhve. I když se po explozi zřítila jedna ze stěn a na muže spadla část střechy, v nemocnici skončil bez popálenin se středně těžkým zraněním.

(ilustrační snímek) | foto: HZS Středočeského kraje

Z dosavadních informací vyplývá, že muž v dílně v malé obci Prapořiště u Kdyně opaloval peří ze zabitých kachen. Používal k tomu speciální pistoli, kterou měl připojenou k láhvi s plynem.

„Práci na chvíli přerušil a odešel do domu. Po chvíli se vrátil, aby pokračovat. Když chtěl zapálit hořák, došlo k zahoření nahromaděného plynu z láhve s propanbutanem,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová.

Podle prvotních informací z vyšetřování muž netušil, že když odešel z dílny a zhasl plamen v opalovací pistoli, z nezavřené láhve dál unikal plyn. Pak stačilo, aby muž v dílničce škrtl zápalkou a exploze přístavek za rodinným domem těžce poničila.

„Došlo k destrukci jedné stěny malé zděné dílny a částečnému zborcení střechy. Muž se dostal ven sám, vyprošťovat jsme jej nemuseli. Na místo jsme muži přivolali záchrannou službu,“ uvedl krajský velící důstojník hasičů.

Na muže kromě části střechy podle všeho spadly i nějaké cihly ze zborcené zdi. Podle svědků na něm nebyla viditelná poranění. Přesto jej záchranáři převáželi do plzeňské nemocnice.

„Byl při vědomí, jeho zranění jsou kvalifikována jako středně těžká,“ uvedla Andrea Divišová z krajské záchranné služby.

Policisté na případu dál pracují. Výbuch naštěstí nepoškodil vedle stojící dům. Výše škody zatím nebyla stanovena. 

Autor: