Hasiči sundávali opilce z vysoké pece. Těžce zraněný skončil v nemocnici

  10:24,  aktualizováno  10:46
Nedbali na svou bezpečnost, porušili předpisy a muž navíc přecenil své síly. Mladý pár v sobotu večer vylezl na nepřístupnou vyhaslou vysokou pec v památkově chráněném průmyslovém areálu Dolních Vítkovic v Ostravě. Oba byli notně opilí, navíc muži museli pomáhat až hasiči a záchranáři.

Informaci o problému obdrželi hasiči v 18.45 hodin. „Mladší pár pod silným vlivem alkoholu vyšplhal na veřejnosti nepřístupný objekt vysoké pece, přičemž muž výstup na konstrukci nezvládl a zůstal na ní uvázlý,“ řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparín.

Do průmyslového areálu přijely dvě profesionální hasičské jednotky z ostravských stanic v Porubě a ze Zábřehu, a to včetně lezeckého družstva.

 „Hasiči bezprostředně po dojezdu začali s hledáním muže, kterého pak našli zraněného ve výšce přibližně dvaceti metrů. Následně speciálně vycvičení a vybavení hasiči-lezci muže zajistili a transportovali zpátky na zem,“ popsal Gašparín náročný zásah trvající asi hodinu a půl.

Fotogalerie

Poté se muže ujali záchranáři. „Lékař u pacienta při prvotním vyšetření zjistil těžké poranění dolní končetiny, zranění hlavy a vyslovil podezření na vnitřní poranění. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej záchranáři ve vážném stavu transportovali a urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice,“ sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Jak se ukázalo, opilý muž se v konstrukci nejspíše zřítil asi deset metrů, naštěstí nedopadl až úplně dolů.

V oblasti Dolních Vítkovic skončil provoz výroby železa v roce 1998. Nyní je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v zemi, konají se tam pravidelné prohlídky a akce, jako je například známý hudební festival Colours of Ostrava.

Autor: