Dobrovolný hasič zakládal požáry, aby oslnil kolegy a novou přítelkyni

  10:20
Dva lesní požáry a pět zapálených stohů má na svědomí jednadvacetiletý muž z Oslavanska nedaleko Brna. Po nástupu mezi dobrovolné hasiče se chtěl blýsknout před kolegy a zároveň udělat dojem na novou přítelkyni.

Hasiči podruhé ve dvou dnech likvidovali lesní požár u Oslavan na Brněnsku. | foto: Patrik Uhlíř, MAFRA

Les poblíž Oslavan zapálil mladík letos v dubnu hned pár dní poté, co nastoupil k dobrovolným hasičům. O den později založil požár ve stejném lese na jiném městě.

Tři měsíce na to ve stejné oblasti během jednoho týdne shořelo pět stohů slámy. Při požárech vznikla souhrnná škoda za víc než 800 tisíc korun.

„Během vyšetřování padlo podezření také na nováčka mezi tamními hasiči. Vždy byl připraven zasáhnout mezi prvními a při hašení byl velmi aktivní,“ informoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Fotogalerie

Při vyšetřování se mladík k zakládání požárů přiznal. 

„Hájil se tím, že se chtěl před novými kolegy předvést jako akční hasič. Své prý sehrál také rozvíjející se vztah s přítelkyní, kterou chtěl svým konáním ohromit,“ přiblížil Malášek.

Kromě toho, že svým kolegům přidělával práci, se novopečený dobrovolný hasič neštítil je také okrást.

„Ze šatny odcizil dvě motorkářské kombinézy, motopřilbu a další potřeby pro motorkáře. Tyto prodal v jednom z brněnských bazarů,“ informoval Malášek.

Nyní je muž stíhaný pro krádež a poškození cizí věci.

Autor: