Do Rožnova míří protidrogový vlak

  16:01
Protidrogový vlak, tzv. REVOLUTION TRAIN, míří do Rožnova pod Radhoštěm. Souprava zastaví na vlakovém nádraží v úterý 14. listopadu a žákům základních škol i široké veřejnosti nabídne 5D projekcí, která ukazuje hrozby závislostí na návykových látkách a vede návštěvníky k zamyšlení o hodnotě lidského zdraví.

Revolution Train | foto: Impuls.cz

V rámci probíhajícího projektu Místní akční plán rozvoje základního vzdělávání v ORP Rožnov pod Radhoštěm (tzv. MAP+) dorazí poprvé v historii do Rožnova protidrogový vlak Nadačního fondu Nové Česko - REVOLUTION TRAIN. Souprava zastaví na nádraží v úterý 14.11.2017.

„Jedná se o speciálně vybavenou vlakovou soupravu, v jejímž interiéru návštěvníci prochází 5D projekcí, která ukazuje hrozby závislostí na návykových látkách a vede návštěvníky k zamyšlení o hodnotě lidského zdraví. Celý interaktivní program je zacílen na lidské smysly a je využíván jako unikátní vzdělávací nástroj ke zvýšení funkční protidrogové prevenci mládeže. Vlakový program absolvovalo již přes 50 000 lidí z ČR, Německa, Slovenska či Polska,“ popsala význam protidrogového vlaku Martina Novosádová z realizačního týmu projektu MAP+, který jízdu protidrogového vlaku na Rožnovsku koordinuje a zajišťuje..

„Projekci v protidrogovém vlaku navštíví v úterý dopoledne žáci úplných základních škol z mikroregionu a od 15:30 do 18:20 bude vlak otevřen také pro širokou veřejnost. Minimální věk návštěvníků je 10 let. (U dětí mezi 10 - 12 rokem je nutný doprovod rodičů,“ doplnila Novosádová.

Díky podpoře Místní akční skupiny Rožnovsko, z.s., která akci financuje v rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání v ORP Rožnov pod Radhoštěm, budou prohlídky pro všechny žáky i veřejnost zdarma.

Více informací o protidrogovém vlaku lze najít na: www.revolutiontrain.cz