Do nížin přijde o víkendu obleva, na horách bude dál sněžit

  11:18
Zimní počasí bude i v dalších dnech na horách pokračovat, do nížin ale dorazí obleva a v neděli budou odpolední teploty stoupat až k sedmi stupňům Celsia.
Zima na Lysé hoře v Beskydech.

Zima na Lysé hoře v Beskydech. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Dnes bude pokračovat podobné počasí jako v předchozích dnech, převládat bude velká oblačnost se sněžením nebo deštěm. Denní teploty se budou pohybovat mezi -2 až 2 stupni Celsia a mokré povrchy mohou později během dne namrzat.

Nejchladnějším dnem celého týdne bude pátek. Převládat bude oblačno, přechodně i polojasno, od západu se ale v průběhu dne zatáhne a začne sněžit. Ráno může teplota klesnout na -2 až -6 stupňů, v místech se sněhovou pokrývkou až k -9 stupňům. Přes den naměříme -4 stupně až 0. Foukat bude čerstvý vítr.

I v sobotu bude zataženo až oblačno se srážkami, které budou v polohách pod 500 metrů dešťové. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 stupně, odpolední vystoupají k 1 až 5 stupňům. I nadále bude foukat čerstvý vítr.

Zatažená obloha nás čeká i v neděli, hranice sněžení se přesune do poloh na 500 metrů. Odpolední teploty se dostanou na 3 až 7 stupňů, ranní klesnou na 4 stupně až nulu.

Četné srážky nás čekají i v dalším týdnu.