Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do květnové soutěže Do práce na kole se mohou zájemci hlásit od začátku března

  17:04
Jezdíte do práce na kole, koloběžce nebo chodíte pěšky? Zapojte se do květnové soutěže Do práce na kole. Registrace startují 1.března 2017. Sedmý ročník této motivační soutěže se uskuteční v měsíci květnu 2017 ve více než pětatřiceti městech po celé České republice. Otrokovice nebudou chybět.
(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto: Yan ReneltMAFRA

Soutěž Do práce na kole je týmovou soutěží pro firmy a instituce, do které se může zapojit každý, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během května do práce na kole. Zapojit se ale mohou také běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti i vozíčkáři. Zkrátka všichni, kdo se do zaměstnání nebo do školy přepravují bezmotorově.

Soutěži samotné předcházejí tři vlny registrací. V měsíci březnu zaplatí soutěžící registrační poplatek 290 korun, v druhé vlně v termínu od 1. do 20.dubna 340 a nejméně výhodné je registrovat se na poslední chvíli od 21. do 30.dubna kdy je poplatek stanoven na 390 korun. Přihlášení soutěžící obdrží od pořadatele akce startovní balíčky, jejichž součástí jsou bavlněná trička s logem DPNK.

Letošním mottem soutěže je „Do práce na kole jezdí profíci“. Záměrem akce je motivovat co nejvíce lidí, aby se naučili používat jízdní kolo jako pravidelný dopravní prostředek po městě. Pokud více lidí přesedlá z aut na kola a další bezmotorové dopravní prostředky, zlepší si tak nejen kondici, náladu a možná taky vztahy s kolegy, neboť soutěž je kolektivní.

Účastníci soutěže se mohou zapojit do několika kategorií. Hlavními kategoriemi jsou Pravidelnost a Výkonnost. Dále se soutěží o Cyklozaměstnavatele roku, navržené nejlepší Cykloopatření, a zařazena je i Kreativní soutěž.

„Letošní novinkou je Cyklopodnik roku. Jedná se o hlasovací soutěž zaměřenou na vytipování obchodů, restaurací a jiných zařízení, které mají připravené podmínky pro cyklozákazníky,“ vysvětluje Renáta Krystyníková.

Součástí Do práce na kole bude slavnostní vyhlášení vítězů. V letošním roce se uskuteční na náměstí 3. května v Otrokovicích v úterý 6.června v odpoledních hodinách. Zajištěno bude občerstvení a doprovodný program.

Více informací a registrační formulář naleznete na: www.dopracenakole.cz