Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dnes začíná stavba dálnice D3!

  9:12
Na jihu Čech se dnes dají do pohybu stavební stroje! Ministerstvo dopravy dnes slavnostně zahájí stavbu dálnice D3 v úseku Ševětín - Borek. Téměř jedenáctikilometrový úsek má stát 933 milionů korun.

Budoucí dálnici D3 musel nad Borkem u Českých Budějovic ustoupit kus lesa. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Dálnice D3 se rozšíří o 10 kilometrů! Právě dnes na místo stavby vyjela těžká technika. Nová spojnice s jihem Čech vyroste na základech současné silnice 1/3. Jak Rádiu Impuls řekla mluvčí stavební společnosti Eurovia Iveta Štočková, souběžně se stávající silnicí nejprve vznikne samostatné dálniční těleso a poté získá dálniční parametry i aktuálně používaná silnice. „V místě vznikne také pět nových mostních objektů, z toho jeden ekodukt. Dvě mimoúrovňové křižovatky a jedna okružní křižovatka.“

Eurovia státu dálnici předá s desetiletou zárukou. Pokud by se v této lhůtě objevila jakákoliv vada, musí ji stavební firma odstranit na vlastní náklady. „Stavba dalšího úseku dálnice D3 je vlastně rozšířením stávající trasy 1/3, která je aktuálně dopravně velmi zatížená. Ke stávajícímu pravému jízdnímu pásu bude dobudován levý jízdní pás. Veškerou dopravu necháváme na trase a stavíme vždy na druhé polovině budoucí dálnice,“ řekl Rádiu Impuls mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl s tím, že stavba bude hotová nejpozději v prosinci 2019.

Poslechněte si rozhovory s Janem Rýdlem a Ivetou Štočkovou: