Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dnes se uzavře parkovací plocha u jezuitské koleje v Jindřichově Hradci

  5:00
Od pondělí 13. března do středy 10. května 2017 bude probíhat investiční akce Zpevnění plochy dvora jezuitské koleje. Náhradním parkovištěm bude parkoviště Jitřenka.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: MAFRA

„Právě z důvodu uzavření parkovací plochy v jezuitské koleji rada města schválila změnu ceníku na parkovišti Jitřenka do 31. května, kde se možnost bezplatného parkování prodlouží z jedné na čtyři hodiny a každá další započatá hodina bude zpoplatněna částkou pět korun,“ upřesnil starosta města Stanislav Mrvka.

Předmětem zakázky je zpevnění plochy dvora jezuitské koleje na západní straně (stávající parkovací plocha). Bude provedeno odvodnění plochy, zádlažba žulovou dlažbou z vlastního materiálu města (jedná se o kamennou dlažbu z Klášterské ulice, kostka „16“) a novou dlažbou (kamenná kostka „10“), nové veřejné osvětlení, budou osazeny kamerové body a provedena příprava na osazení parkovacího automatu a sadové úpravy. „Plocha se změní na řádné parkoviště, které bude mít 47 parkovacích míst. Část parkoviště bude na parkovací automat a některé místa budou využívaná jako vyhrazená stání. Parkování bude příčné,“ doplnil starosta Mrvka.

Zpevnění plochy dvora jezuitské koleje bude provádět firma SaM silnice a mosty, Česká Lípa za cenu 3 989 764,41 Kč bez DPH se lhůtou realizace 59 dnů.