Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dnes proběhne v Litoměřicích noc kostelů a to na deseti místech

  9:31
Oblíbená společenská akce, která otevírá kostely veřejnosti, se uskuteční v Litoměřicích 9. června. Opět nabízí zajímavé kulturní zážitky.

Kaple svatého Vavřince patří k bytu litoměřického biskupa, takže veřejnost do ní nemá přistup. Její oprava za 1,8 milionu korun trvala tři roky. | foto: Karel Pešek, MAFRA

„Noc kostelů je pozváním všech lidí dobré vůle ke společnému setkání a k objevování krásy křesťanských výtvarných a architektonických pokladů. Je také projevem kreativity a důvěry v život u lidí, kteří chrámy stavěli a zdobili, ale i u těch, kteří je dnes obývají a chtějí se podělit o svou víru, o svůj život, a svoje osobní obdarování a dovednosti,“ uvádí koordinátorka akce pro Litoměřice Kristýna Solničková.

Do Noci kostelů, která se uskuteční s podporou města, se v Litoměřicích zapojí kostel Všech svatých, kostel sv. Ludmily - klášter, kostel sv. Jakuba, kostel sv. Jana Křtitele, katedrála sv. Štěpána, kostel sv. Vojtěcha, hospic sv. Štěpána - kaple sv. Štěpána, kostel zvěstování Panně Marii, Evangelická církev metodistická Litoměřice, Kaple Božího Milosrdenství – Domov na pahorku.

Podrobný program naleznete na internetových stránkách akce: https://www.nockostelu.cz/index.php?pg=program