Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dnes bude zpřístupněn kostel sv. Michala v Olomouci

  7:10
Pokud jste v minulosti ještě nevyužili jiných příležitostí prohlédnout si běžně nepřístupné části kostela sv. Michala, nenechte si ujít letošní Brány památek dokořán.

Pohled na olomoucká Hanácká kasárna, Kostel Panny Marie Sněžné se dvěma věžemi či dále uprostřed chrám sv. Mořice z věže dómu svatého Václava. (duben 2015) | foto: Tomáš Frait, MAFRA, Tomáš Frait,  MF DNES

Touto akcí si v Olomouci již popáté připomeneme Mezinárodní den památek a historických sídel, a to v úterý 18. dubna.

Od 15 do 20 hodin budete mít možnost nahlédnout nejen do samotného kostela, ale i do ambitu, kaple sv. Alexeje, sklepení či vystoupat na věž až ke zvonům. „V 15, 17 a 18 hodin navíc můžete využít komentovaných prohlídek, kde se dozvíte to nejzajímavější nejen o historii kostela, ale také o jeho architektuře. Průvodcem vám bude samotný farář od sv. Michala, P. Antonín Basler,“ říká vedoucí oddělení kultury olomouckého magistrátu Radim Schubert.

V 19 hodin pak prostor kostela rozezní varhanní koncert, během kterého si budete moci vychutnat skladby J. S. Bacha. L. Vierneho, Ch. M. Widora, to vše v podání Karla Martínka, který zahraje také několik vlastních skladeb.

Brány památek dokořán sice zatím nemají mnohaletou tradici, avšak rok od roku tato akce vyvolává u Olomoučanů i návštěvníků města čím dál větší zájem. „Při příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel je každý rok zpřístupněna vždy jedna památka. V minulých letech to byl Kostel českobratrské církve evangelické, Husův sbor, Konventní zahrada Klášterního Hradiska nebo Korunní pevnůstka,“ vyjmenovává náměstek primátora města Olomouce Pavel Urbášek. „Věřím, že nejen tentokrát, ale i v dalších letech, si návštěvníci opět užijí zajímavý program a uvidí místa, která jsou jim během roku jinak skryta,“ uzavírá náměstek.

Kterékoli části programu se můžete zúčastnit zcela zdarma.

www.branypamatekdokoran.olomouc.eu