Divadelní Flora láká umělce z Evropy i ze zámoří, začíná už dnes

  5:22
Jedna z největších divadelních přehlídek v Česku, olomoucká Divadelní Flora, načíná svůj 22. ročník. Od 10. do 20. května nabídne na osm desítek akcí – kromě divadelních představení také koncerty, besedy, workshopy, semináře, instalace či projekce. Do Olomouce se chystají soubory z celé střední Evropy, ale i ze zámoří, organizátoři očekávají účast přes 9 tisíc diváků.

Olomoucká Divadelní Flora letos přinese například Noru v podání Divadla pod Palmovkou. | foto: archiv Divadelní Flory

Olomouc navštíví řada zajímavých hostů. Mimo účinkující, režiséry či choreografy se akreditovali také kritici, novináři, šéfové souborů, ředitelé festivalů nebo promotéři. Diváci se s těmito osobnostmi setkají při besedách po představeních.

Flora slibuje i dosud nejbohatší doprovodný program, včetně speciálního dětského bloku nebo programu věnovanému handicapovaným tvůrcům. Proběhne také dvoudenní teatrologická konference, knižní výstava Book Me a edukativní program FloraLab, jehož se zúčastní na čtyři desítky studentů uměleckých a uměnovědných oborů z ČR a ze Slovenska.

Skutečnou hvězdou letošního ročníku bude Rabih Mroué - v Berlíně žijící libanonský autor, režisér a vizuální umělec.

Kompletní program přehlídky je k dispozici na: www.divadelniflora.cz, kde je možné také rezervovat vstupenky od 60 do 300 Kč.