Diskuse k článku

Dejme těm dětem šanci. V praxi vidím pozitiva, hájí šéfka školky inkluzi

Mateřská škola U Modrého slona v Karviné začala s integrací dětí se zdravotním postižením mezi ty „zdravé“ již před dvaceti lety. Po většinu této doby stála v jejím čele Anna Štěpánová (po sloučení se Základní školou Mendelovou působí jako vedoucí učitelka – pozn. aut.), která je velkou propagátorkou inkluze i nyní, kdy se o začleňování mluví a kdy má i řadu odpůrců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lubor

Jsou děti, které zařadit lze bez vážnějších problémů.Potom ty, kde přínos pro postižené dítě a

výchovný aspekt pro kolektiv je v rovnováze s problémy s tím spojené. Lze je ještě přijmout,pokud vytvoříme rozumné podmínky. A potom takové,které vážným způsobem komplikují život ostatních dětí, znemožňují efektivní vyuku a někdy i přínos pro ně samé je problematický.

Rozhodnout,kde je hranice pro realizaci inkluze není jednoduché.Záleží na konkrétních podmínkách,sebereflexi rodičů,počtu dětí ve třídě,osobnosti a kvalitě pedagogů a místních podmínkách ve kterých rodina dítěte žije. Paušální a masové zařazování dětí s postižením mezi ostatní děti cestou,kterou jsme se vydali, je nejspíš jedna z pořádných hloupostí.

0/0
6.1.2018 22:21

Inkluzí se vzdělávání výrazně prodražuje. Většinou se musí kvůli jednomu žáku přizpůsobovat celá třída. Nebylo by jednoduší, aby asistentka pedagoga docházela do rodiny žáka.

0/0
6.1.2018 20:56