Na pravěké tvory popadaly stromy, vyškovský DinoPark musel zavřít

  18:06
Výpadek proudu a popadané stromy na jeden den vyřadily z provozu DinoPark ve Vyškově. Škody způsobila pondělní bouřka, která se nad areálem prohnala a zanechala za sebou mimo jiné prasklý most.

Vyškovský DinoPark musel po pondělní bouřce na jeden den zavřít kvůli popadaným stromům a výpadku proudu. | foto: DinoPark Vyškov

Vyškovský DinoPark nejprve avizoval, že v úterý otevře po 12. hodině. Nakonec však zůstal zavřený celý den.

Problémy způsobily popadané stromy a větve, ale také výpadek elektřiny. „Byli jsme bez proudu asi 24 hodin, takže naši nájemci museli odvážet zmrzliny a další potraviny, aby nerozmrzly. Teď už je ale vše v pořádku a vše se může navézt zpátky,“ informovala v úterý odpoledne Dagmar Nepeřená, ředitelka vyškovského zooparku, pod nějž DinoPark spadá.

Spadlé dřeviny ucpaly cesty v areálu a poškodily také most, jehož bočnice praskla. „Něco také zůstalo zachyceno ve větvích. Všechno jsme stáhli, pořezali a odvezli. Cesty jsme zprovoznili a most opravili,“ sdělila Nepeřená.

Menší újmu utrpěly také některé modely dinosaurů, které se budou opravovat průběžně. Řádění bouřky se obešlo bez zranění.

Fotogalerie

Sousední zoo zůstala od vážnějších škod ušetřena. „Byla tu téměř písečná vichřice, zhruba deset minut tu byla taková žlutošedá mlha, ale kromě jedné nakloněné vrby žádné problémy nenastaly. Proud asi dvakrát vypadl, ale hned zase naskočil,“ uvedla Nepeřená.

Právě Vyškovsko zasáhla pondělní bouřka z celé jižní Moravy nejvážněji, hasiči tam vyjeli ke zhruba sedmdesátce případů. Celkem v kraji vyjížděli k víc než 250 událostem.

Jihomoravští hasiči likvidovali následky bouřky:

Autor: