Dětem zemřel otec při nehodě. Teď rodině hrozí, že přijde o dům

  6:23
První svátek vánoční se pro paní Dragu z Liberce stal tím nejhorším dnem v životě. Během okamžiku přišla o svého životního partnera a jejich tři děti o tatínka. Zemřel při dopravní nehodě u Bílého Kostela. Podle záchranářů byl na místě mrtvý.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Rodinní přátelé a známí teď pro paní Dragu a děti shánějí finance, aby jim pomohli z nejhoršího. Při nehodě se sice také zranily, ale přežily. Teď jim ovšem hrozí, že přijdou o střechu nad hlavou. 

„Problém je, že Draga je na mateřské dovolené s nejmladší půlroční dcerkou. Další tříletá dcera a pětiletý syn chodí do školky. Maminka je tak odkázaná jen na rodičovský příspěvek. S Jakubem, partnerem, nebyli sezdaní, takže nemá ani nárok na vdovský důchod a jiné věci,“ vysvětluje rodinný známý. 

Rodina bydlí v domku poblíž Dlouhého Mostu. Dům je ale na hypotéku. Přátelé Dragy se tak obrátili na nadaci, jejímž prostřednictvím je možné po tři měsíce nešťastné mamince finančně přispět. Ve čtvrtek odpoledne bylo na kontě už přes půl milionu korun.

„Peníze jsou potřeba na platbu hypotéky, elektřinu, plyn, školkovné, jídlo, mají také tři psy,“ říká kamarádka Zuzana Maličká, která za sbírkou stojí.

„Peníze už dětem tatínka nevrátí, ale pomohou jim přežít současnou tíživou situaci, aby nepřišly o dům. Z příspěvku na mateřské toho Draga moc nezvládne,“ upozorňuje rodinný přítel Lukáš.

Pomoc plánuje i město Liberec. „Budeme o podpoře jednat příští týden, je to veliká tragédie. Město se snaží v takových mimořádně těžkých situacích pomáhat,“ uvedl primátor Jaroslav Zámečník. Dopravní nehodu policie stále vyšetřuje