Na Rakovnicku spadly dvě děti do hluboké studny, zranily se na hlavě

  17:38
Dvě děti předškolního věku se v Kolešovicích na Rakovnicku v sobotu propadly do studny. Utrpěly zhmožděniny na hlavě a byly podchlazené. Vyprostit se je podařilo ještě před příjezdem záchranářů, kteří je po ošetření převezli do nemocnice v pražském Motole.

Na Rakovnicku spadly dvě děti do hluboké studny, zranily se na hlavě (15. 9. 2018). | foto: HZS Středočeského kraje

„Oznámení jsme přijali kolem 16. hodiny. Dvě nezletilé osoby pod dohledem dospělého se propadly do studny, odkud byly ihned vytažené,“ řekla iDNES.cz středočeská policejní mluvčí Eva Hašlová.

Fotogalerie

„Po příjezdu hasičů velitel zjistil, že za dětmi obětavě skočil muž, který je do příjezdu hasičů držel ve vodě nad hladinou. Hasič – lezec byl pomocí speciální trojnožky spuštěn do studny. Zachránil nejprve holčičku s chlapcem a poté i dospělého muže,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová dodala, že šlo o děti předškolního věku, které spadly do šestimetrové hloubky.

„Šlo o studnu s hloubkou 20 metrů. Na místo byl povolán i vrtulník. Po příjezdu záchranářů už byly děti na souši. Utrpěly zhmožděniny na hlavě a byly podchlazené. Po ošetření bylo jedno letecky a druhé sanitní vozem transportováno do nemocnice v Praze Motole,“ uvedla pro iDNES.cz.

Děti ze studny vyprostil muž, kterého záchranáři neošetřovali, dodala mluvčí.

Děti spadly do studny v Kolešovicích na Rakovnicku.

Děti spadly do studny v Kolešovicích na Rakovnicku.

Autor: