Déšť bude ustávat a o víkendu se začne oteplovat

  10:57
Déšť, který v posledních několika dnech zmírnil dlouhotrvající sucho, pomalu končí. Výhled pro závěr tohoto týdne i další dny slibuje sice více oblačnosti, pršet ale bude jen z občasných lokálních přeháněk nebo bouřek. Odpolední teploty se postupně dostanou na 25 i více stupňů.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Dnes bude ještě zataženo, během dne budou srážky od západu ustávat. Na východě a severovýchodě ale přestane pršet až v pátek ráno. Odpolední maxima se dostanou na 15 až 19 stupňů.

Pátek nabídne zpočátku polojasnou oblohu, odpoledne se zatáhne a místy se mohou objevit přeháňky, případně i bouřky. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 stupňů, odpoledne vystoupají na 18 až 22 stupňů.

Převážně polojasno, místy opět s přeháňkami nebo bouřkami nabídne i sobota. Ráno ale může být relativně chladné, teploty klesnou na 10 až 6 stupňů, při zmenšené oblačnosti a ve vyšších polohách mohou klesat i níže a vyloučeny nejsou ani přízemní mrazíky. Odpolední maxima se budou pohybovat mezi 18 a 22 stupni.

Polojasno až oblačno, místy s přeháňkami nebo bouřkami bude i v neděli. Ranní minima opět klesnou na 10 až 6 stupňů, odpoledne se dostanou na 19 až 23 stupňů.

Předpověď na další dny předpokládá zpočátku polojasno s tím, že odpoledne bude přibývat oblačnosti a místně se budou objevovat přeháňky či bouřky. V pondělí by se měla denní maxima pohybovat mezi 21 až 25 stupni, na středu a čtvrtek modely předpovídají teploty do 27 stupňů.