Déšť bude dnes ustávat, léto se ještě nevzdává

  7:00
Od středy by se měly na naše území vrátit příjemné letní teploty a také srážek výrazně ubude. Teplotní maxima by měla dosahovat až k 25 stupňům.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Úterní ráno bude příjemné s teplotami mezi 17 až 13 stupni. Na jihu území bude přes den ještě oblačno s deštěm, ojediněle s bouřkami, v severní části republiky už by ale mělo být polojasno, ráno s četnými mlhami. Ojediněle by se mohly vyskytnout přeháňky. Teploty v jižní polovině republiky dosáhnou na 19 až 23 stupňů, v severní na 21 až 25 stupňů.

Od středy až do minimálně konce týdne čeká Česko příjemný charakter počasí, obloha by měla být polojasná, přechodně oblačná s kupovitou oblačností s přeháňkami. Ráno se budou vyskytovat mlhy, teploty budou ale nadále vysoké, a to mezi 15 až 11 stupni. Odpolední maxima pak vyšplhají na 21 až 25 stupňů.

Ve čtvrtek bude polojasno, ráno opět s mlhami. Během dne může být přechodně až oblačno, ojediněle se mohou vyskytnout přeháňky. Ráno se ochladí na 14 až 10 stupňů, odpoledne teploty vystoupají na 21 až 25 stupňů.

Podobné počasí nás čeká i v pátek, kdy bude polojasno, odpoledne až oblačno, místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní minima klesnou na 15 až 11 stupňů, odpolední maxima vystoupají na 21 až 25 stupňů.

Charakter počasí se nezmění ani o víkendu. Oblačnost bude zmenšená, přeháňky se vyskytnou jen ojediněle. Ranní minima se budou stále držet nad 10 stupni, odpoledne se teploty vyšplhají k 21 až 25 stupňům.