Desátý ročník Charitativní Andělské aukce proběhne opět v předvánočním čase

  9:49
Dobří andělé se opět sletí do Českých Budějovic. Už po desáté se totiž v Domu kultury Metropol uskuteční charitativní dražba obrazů, které namalovaly děti z centra Arpida. Letošní jubilejní desátý ročník se uskuteční v pondělí 11. prosince. A i letos se můžeme těšit na známé tváře a několik novinek.

Charitativní Andělská aukce | foto: Impuls.cz

Dvacetosm obrazů, dvacetosm šancí. Takový je počet pokusů dražitelů na to, aby si po skončení aukce mohli přinést domů nebo třeba do práce obraz, který jim připomene, že v čase předvánočním udělali dobrou věc.

Široká veřejnost se bude moci stejně jako v loňském roce zapojit do aukce prostřednictvím tiché dražby. Ta se odehraje v předsálí Domu kultury Metropol. Vystaveno zde bude deset dalších obrazů od dětských autorů z centra Arpida, které u sebe budou mít umístěny krabičky, do nichž může jakýkoliv návštěvník vhodit lísteček s částkou, za níž je ochoten malbu vydražit. Obraz získá na konci večera, bez jakékoliv záře reflektorů, dražitel s nejvyšší nabídkou.

Kdo se nebude chtít přímo účastnit dražby, může alespoň symbolickou částkou přispět zakoupením upomínkových předmětů z chráněné dílny centra Arpida. Dobří andělé prostě mohou pomáhat jakýmkoliv způsobem.

„Součástí celého večera bude i dětské hudební vystoupení skupiny Krb. Viděla jsem, s jakým zapálením jej děti cvičí. Už se nemohou dočkat, až se všem předvedou,“ doplňuje hlavní organizátorka Andělské aukce Barbora Povišerová.

V kalendáři si tak už teď pečlivě zakroužkujte 11. prosince. Od 18 hodin totiž v českobudějovickém Domu kultury Metropol proběhne už desátý ročník Andělské aukce. Společenský sál se tak znovu změní v místo, kde lidé chtějí pomáhat. Andělé existují díky Vám!