Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Den Země s nákupy i pro seniory v Karviné

  13:04
V pátek 21. dubna 2017 pořádá město Karviná opět Den Země. Na desátou jsou na Masarykovo náměstí zvány školy, od 14 hodin pak bude připraven program pro nejširší veřejnost.
Lípa (ilustrační foto)

Lípa (ilustrační foto) | foto: Radio Tonreg - Wikimedia Commons

Soutěže, hry pro děti i jejich rodiče, vše zaměřeno na popularizaci přírody a ekologické výchovy. A tradičně nabídnou pořadatelé také koncert (nejen) pro teenagery, tentokráte vystoupí od 16 hodin na náměstí Pavel Callta.

Rodiče si mohou nakoupit na prvních letošních farmářských trzích ve Fryštátě (obsadí tržiště a ulice v okolí). Město na programu Dne Země spolupracuje se střediskem Juventus, které má ještě v následujících dnech i svůj vlastní program – například 22. a 23.4. dny otevřených dveří pro rodiny s dětmi, nebo poté dny pro školy.

Farmářské trhy se pak vrátí do svého normálního režimu a až do listopadu budou každou třetí středu v měsíci, před Vánoci pak už ve středu 13. prosince.

Mládežnická rada Karviná si na Den Země 21. dubna připravila komentovanou prohlídku Parku Boženy Němcové (zámeckým parkem) především pro seniory.

Připojit se ale může každý, kdo má chuť. Účastníci se například dozví, čím je park tak unikátní, jaká je jeho historie, jak se k nám dostaly dřeviny z druhého konce světa, nebo jaké rostliny a živočichy v parku návštěvníci najdou. Začátek je vždy u vstupní brány do parku (u zámku), a to v 14, 15, 16 a 17 hodin.

Karviná myslí na Vánoce

Karviná už nyní myslí na Vánoce a opět hledá hezký vánoční strom, resp. dva – pro náměstí a pro další místo ve městě. Měl by to být jehličnan o výšce 10-15 metrů (počítá se ale se zapuštěním cca 1,5 metrů pod zem, takže vyšší než 10 metrů určitě), s korunou nahoře 1 metr, dole maximálně pět. Strom musí být zdravý .

Pokud by měl zdravý strom ustupovat důležité stavbě či pokud by měl poškozený kořenový systém, nebo kdyby něčemu obecně překážel a jsou tedy dány objektivní důvody pro jeho pokácení, je to v každém případě plus. V minulých letech jsme vždy dostali darem krásné stromy od soukromníků z Karviné i okolí a velmi veřejnosti děkujeme!