Den sociálních služeb s prožitkem

  9:29
Ve středu 12. září proběhne na Masarykově náměstí v Novém Jičíně už devátý ročník Dne sociálních služeb. Ten letošní je zaměřen na prožitek.

(ilustrační snímek) | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Návštěvníci akce si v době od 10 do 16 hodin mohou vyzkoušet, jaký je život se zdravotním handicapem, v neúplné rodině, bez domova, nebo jak se cítí starý člověk. Část programu bude věnována 25 leté činnosti pečovatelské služby, kterou poskytuje městská organizace ProSenior.

V 15:30 hodin bude vyhlášen Dobrovolník roku. Toto ocenění předává vedení úřadu lidem, kteří nezištně pomáhají druhým.

„Na Dni sociálních služeb se představí více než 20 organizací, které na území Nového Jičína nabízejí okolo tří desítek sociálních, zdravotních a souvisejících služeb. Na ploše náměstí budou čtyři stanová městečka, každé bude prezentovat vždy jednu cílovou skupinu. Seniory, handicapované, rodinu a sociálně začleňované osoby. Poskytovatelé sociálních služeb a další organizace se budou snažit lidem zprostředkovávat prožitky dané cílové skupiny a zároveň budou zájemce informovat o náplni své činnosti,“ uvedla vedoucí sociálního odboru novojičínské radnice Daniela Susíková.

O doprovodný program se postará taneční skupina TST, tvořená dětmi ze Straníku, kapela Lady Jam nebo klienti Slezské diakonie, kteří si pro Den sociálních služeb připravili maňáskové divadlo. „Závěr celého Dne bude také prožitkový, bude ukončen společnou aktivitou všech zúčastněných. Věřím, že se k nám veřejnost přidá,“ dodala Susíková.