VIDEO: Dealer drog ujížděl před policií v obci 140kilometrovou rychlostí

  15:42
Drogový dealer se pokoušel ujet svitavským policistům, honičku s nimi ale nezvládl a otočil auto na střechu. Kriminalisté pak později chytili i jeho komplice, který drogy také prodával.

Pětatřicetiletý řidič na znamení policistů nezastavil a začal ujíždět. 

„Přes obce Hradec nad Svitavou a Radiměř se místy řítil rychlostí až 140 km/h. Jeho velmi nebezpečná agresivní jízda skončila v pravotočivé zatáčce na konci Radiměře. Nezvládl řízení a havaroval,“ řekla policejní tisková mluvčí Lenka Vilímková.

Jakmile se kola na havarovaném autě dotočila, okamžitě vyskočil a začal policistům utíkat. Ti však byli rychlejší a bezprostředně po havárii ho v lesním porostu zadrželi.

Provedený test na přítomnost návykových látek s pozitivním výsledkem na metamfetamin.

„Zadržený muž posledních 15 kilometrů velmi riskoval život a zdraví nejen své, ale i dalších účastníků v silničním provozu,“ řekla Vilímková.

Policisté prověřováním zjistili, že má Okresním soudem v Hradci Králové udělen do podzimu příštího roku zákaz řízení. Dále se také ukázalo, že po cestě na různých místech okresu Svitavy a v Hradci Králové dalším lidem prodával pervitin, další pravděpodobně psychotropní látku o hmotnosti téměř 50 gramů i s obalem zajistili pomocí služebního psa.

Svitavští kriminalisté ho obvinili ze spáchání přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí, vykázání a nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za toto jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Komplice sebrala zásahovka na ulici

Svitavský toxi tým dlouhodobě pracoval také na drogové trestné činnosti šestatřicetiletého muže ze Svitav. Tomu měl drogy k dalšímu prodeji dodávat právě ujíždějící a dopadený řidič.

Muž drogy nejméně od března neoprávněně distribuoval na různých místech dalším lidem. Byl zadržen na jedné ze svitavských ulic. A dealerem byl i přesto, že za stejný trestný čin pykal už byl v posledních třech letech. Naposledy věznici opustil v  únoru.

Nyní mu tak za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí až deset let. Při domovní prohlídce u něj také zajistili kriminalisté další 13 gramů pravděpodobně pervitinu.

Vzhledem k trestní minulosti oba obvinění počkají na soud ve vazbě.

Autor: