Dealer prodával na jihu Čech kokain. Kupovali ho i vrcholoví sportovci

  16:10
Kriminalisté stíhají mladíka z Písecka, který v jihočeských městech prodával kokain, extázi a marihuanu. Při zadržení u něj našli kromě drog i steroidy a anabolika podporující růst svalové hmoty. Mezi jeho zákazníky byli podle policie i profesionální sportovci.

Kriminalisté zadrželi mladíka, který na jihu Čech prodával kokain a extázi. Při domovních prohlídkách zajistili drogy i peníze, které získal z prodeje. | foto: Policie ČR

Hlavní roli v případu hrál prodej kokainu. „Kriminalisté dlouhodobě pracovali se získanými poznatky, zaměřovali se na úzkou komunitu uživatelů této drogy,“ uvedla mluvčí píseckých policistů Kamila Čuřínová Ingrišová.

Kriminalisté pak pětadvacetiletého dealera zadrželi na konci února a provedli domovní prohlídky v krajském městě i na Písecku.

„Zajistili látku, která je nyní podrobena zkoumání. S největší pravděpodobností je to právě kokain, větší množství marihuany i komponenty pro hydroponní pěstování konopí,“ pokračuje mluvčí.

Kriminalisté odhalili i to, jak mladík s drogou zacházel, ředil ji a dál prodával.

Kromě drog se našly i peníze, které nejspíše pocházejí z prodeje omamných látek. Podle mluvčí si dealer vzhledem k množství nalezeného kokainu mohl přijít na stovky tisíc korun.

Kokain a extázi mladík sháněl již v roce 2017 v Praze. Dále drogy přeprodával na jihu Čech, na Českobudějovicku, Písecku a Strakonicku.

Fotogalerie

Podle policie vyhledával především bohatší klientelu. „Uživatelé jsou i z řad sportovců. Drogy mladík prodával také na různých hudebních akcích, tanečních party, v barech a nočních podnicích,“ uvedla mluvčí.

Dealera kriminalisté obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Mladík navíc držel také zakázané látky pro podporu tvorby svalů, tedy steroidy a anabolika. Vyšetřování případu nadále pokračuje.

Autoři: