David Koller přijde do RockOpery Praha podpořit své kolegy při největší repríze Barda Thödol

  8:13
Do holešovické arény RockOpery Praha se ve čtvrtek 17. května vrací opera Bardo Thödol, která světlo světa poprvé spatřila už v roce 2010. Půjde o doposud největší reprízu této symfonicko-rockové opery, její součástí bude vernisáž výstavy fotografií Tři rocky jedné z dvorních fotografek divadla Soni Šeré a speciálním hostem se pak stane zpěvák David Koller. Ten se zhostí zahájení celé expozice a pokřtí nový ilustrovaný program k Bardu Thödol. Představení začíná v 19 hodin.

David Koller | foto: ArchivMetro.cz

„Pro operu jsme vytvořili příběh horolezce, který zemře při zdolávání hory. Přepadnou ho pak různé vize a představy. Z celkem náročného tématu se tak zrodil epický příběh, který je doprovázen obřími loutkami, vizuálními a světelnými efekty, 3D projekcemi apod. Jde o opravdu zajímavé a netradiční kombinace, které diváky i nás tvůrce baví,“ přibližuje Pavla Forest.

V hlavní roli horolezce se představí Matěj Kohout. Na své pouti pak potkává například zjevení „Univerzální dobroty“ (operní soprán Miroslava Pilcová), Velkého slitovníka Avalókitéšváru (Viktor Dyk), mystická zjevení (Irina Andreeva, Tereza Atanas Georgievová a další) či pána Smrti (operní bass Petr Opava). Tajemným světem Barda k šťastnému zrození do světa rocku ho pak doprovází rockové hlasy průvodců (Jan Toužimský, Pavla Forest).

Květen kromě představení Bardo Thödol nabídne také nejnovější operu Vymítač, která je inspirovaná starou lidovou pověstí a stala se jednou z nejtvrdších a nejtemnějších děl RockOpery Praha. Představení se hraje ve středu 30. května a kromě Kamila Střihavky v hlavní roli můžete vidět Honzu Toužimského, Pavlu Forest, Viktora Dyka, Žántí, Helenu Kubelkovou a další.