Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Další supervíkend v Rožnově: jarmark, festival, historický vlak i sochy z písku

  9:04
Dny plné zábavy nabídne obyvatelům Rožnova pod Radhoštěm i turistům víkend od 11. do 13. srpna 2017. Lidé se mohou těšit hned na několik velkých akcí najednou - Starodávný jarmark a Valašské folkrockování ve Valašském muzeu v přírodě či Rožnovský frgálový sraz. Navíc se mohou do Rožnova vypravit historickým vlakem a prohlédnout si třeba sochy z písku nebo si odskočit na folklorní festival na malebný kopec Soláň.

Tento frgál lákal k projížďce po populární cyklostezce Bečva. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

„Již ve čtvrtek se na Rožnovský frgálový sraz sjedou do kempu Sport majitelé karavanů a obytných automobilů ze všech koutů Česka i Slovenska. 28. ročník si odkroutí multižánrový hudební festival Valašské folkrockování, který startuje v sobotu v 17 hodin v amfiteátru Na Stráni ve Valašském muzeu v přírodě a opět potěší příznivce různých žánrů. Tentokrát si hudební labužníci pochutnají na tomto výživném menu: Folk team, Szidi Tobias s kapelou, 4TET s Jiřím Kornem a Top Dream Company,“ pozval na akce destinační manažer města Marek Havran.

Valašské muzeum v přírodě láká na Starodávný jarmark. V Dřevěném městečku bude v sobotu i v neděli připravena pestrá nabídka jarmarečního zboží s bohatým programem a atrakcemi pro celou rodinu.

Pokud se někdo bude chtít vydat na menší výlet po malebných okolních kotárech, nabízí se ideální možnost navštívit 10. mezinárodní folklorní festival Léto na Soláni, jehož jubilejní 10. ročník se uskuteční v sobotu 12. srpna. Nabitý program na Soláni startuje v 10 hodin ráno a přinese spoustu folklorních pořadů i doprovodných aktivit včetně atraktivního Haferového mlsání.

Mozaiku pestrého víkendu doplní další akce, které probíhají průběžně po celé léto. Tou první je výstava soch z písku, která se odehrává na ulici Palackého jen 200 metrů od pokladen Valašského muzea v přírodě směrem na náměstí.

„Zajímavým bonusem celého víkendu pak jistě bude historický vlak, který bude brázdit koleje po celý den mezi Rožnovem a Valašským Meziříčím,“ doplnil Marek Havran. Časy odjezdů vlaků jsou následující: z Valašského Meziříčí do Rožnov p. R. se jede v 9.10 a 13.10 hodin, z Rožnova p. R. do Valašského Meziříčí se jede v 11.00 a 15.00 hodin.

Kompletní informace k supervíkendu s podtitulem Rožnov bavící najdete v brožurce, kterou dostanete zdarma v Turistickém informačním centru nebo také na turistickém webu města.