Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Czech Cycling Tour ve Frýdku-Místku

  12:00
Statutární město Frýdek-Místek se znovu stane součástí Czech Cycling Tour, prestižního a největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice. V pátek 11. srpna je na programu etapa Olomouc – Frýdek-Místek. Součástí etapy bude okruh kolem města s dojezdem na Zámecké náměstí ve Frýdku, kde bude od 15 hodin připraven i doprovodný program s kapelou Premiér.

Martin Hebík, Vojtěch Dlouhý, cyklistika | foto: Patrik Pátek

Podle organizátorů se závodu zúčastní 18 špičkových profesionálních týmů a peloton bude čítat 144 závodníků. Přijedou i čtyři týmy z letošního Giro d ́Italia. Ze stáje Bora se představí Leopold König a Jan Bárta. Hvězdou polské stáje CCC Sprandi Polkowice bude Jan Hirt, který atakoval elitní desítku na letošním Giro d ́Italia, v sestavě se objeví také Michal Schlegel a František Sisr. České stáje pojedou dvě. Elkov Author posílá do boje osmičku Tomáš Bucháček, Pavel Camrda, Josef Černý, Vojtěch Hačecký, Martin Hunal, Alois Kaňkovský, Michael Kukrle a Jiří Polnický. CK Příbram Fany Gastro přijede s následující sestavou: Martin Boubal, Martin Hebík, Robert Malik, Jan Stöhr, Pavel Stöhr, Pavel Gruber, Jiří Kala a Jan Pleva.

V rámci etapy Olomouc – Frýdek-Místek by měli cyklisté dorazit do města od Palkovic. Z důvodu posunutí startu celé etapy to bude oproti původním informacím o hodinu později, tedy před půl pátou odpoledne.

Projíždět budou ulicí Palkovická, ze které odbočí na Kvapilovu. Od půl páté do pěti hodin se bude peloton pohybovat po komunikaci 17. listopadu, pokračovat bude po J. Opletala a Revoluční na Zámecké náměstí, odkud bude plynule navazovat na okruh kolem města. Cyklisté projedou náměstím a po ulici Revoluční a Bruzovská budou pokračovat na Sedliště, pojedou přes Bruzovice, Pazdernou, Dobrou, Nošovice, Vyšní Lhoty, Raškovice a Skalici do Starého Města, odkud zamíří opět do centra města. Zhruba od půl šesté do šesti hodin budou projíždět po místních ulicích Jamnická, Slezská, T. G. Masaryka a Radniční až na Zámecké náměstí.