Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cyrilometodějská teologická fakulta UP připravuje třetí ročník Dobročinného blešího trhu

  11:34
Darovat, co doma přebývá a druhým by ještě udělalo radost – takovou příležitost nabízí cyrilometodějská teologická fakulta, která na začátek prosince připravuje již třetí ročník Dobročinného blešího trhu. Užitečné věci v použitelném stavu mohou zájemci přinášet od 8. do 30. listopadu do hlavní budovy fakulty v Univerzitní ulici. Výtěžek z jejich prodeje tentokrát podpoří Domácí hospicovou péči Charity Olomouc.

Bleší trh na náměstí Míru v Praze 2 | foto: Josef Vostárek, MF DNES

Do prodeje lze věnovat oblečení, knihy, hry, hračky, nádobí, bytové nebo módní doplňky, kuchyňské a sportovní potřeby či třeba staré gramofonové desky.

„Loni návštěvníci trhu ocenili také levné zánovní lyže, pánské obleky, školní batohy, záclony, čajové soupravy i funkční žehličku. Vše přijímáme v použitelném a čistém stavu,“ uvedla hlavní organizátorka Kateřina Hamplová.

Věci mohou lidé odevzdávat k uskladnění v učebně U02 v přízemí hlavní budovy CMTF od 8. do 30. listopadu, a to vždy ve středu od 12 do 15:30 a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin.

Dobročinný bleší trh, který se koná pod záštitou rektora UP a děkana CMTF, proběhne ve dnech 7. a 8. prosince od 10 do 18 hod. v budově CMTF v Univerzitní ulici.