Cyklista vedl kolo po krajnici a smetla ho dodávka, jež vjela do protisměru

  13:14
Ani to, že vedl kolo při krajnici, ráno neochránilo cyklistu na Náchodsku. Z protisměru náhle vyjela dodávka a muže srazila. Cyklista nehodu nepřežil.

Cyklista vedoucí kolo podlehl zraněním po střetu s dodávkou u Bohuslavic nad Metují (25. 6. 2019). | foto: Policie ČR

Tragická nehoda se stala v 5:35 na silnici mezi Bohuslavicemi a Novým Městem nad Metují. Cyklista šel pěšky od Černčic k Bohuslavicím, dodávka jela opačným směrem.

Fotogalerie

„Dodávkové vozidlo jedoucí směrem k Novému Městu nad Metují a řízené dvaatřicetiletým cizincem se z dosud nezjištěné příčiny v protisměrné části vozovky střetlo s dvaačtyřicetiletým cyklistou, který vedl kolo při kraji vozovky,“ uvedla mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Zraněnému muži se snažili poskytnout pomoc zdravotníci, ale ještě na místě nehody zemřel.

Policisté provedli u řidiče dodávky dechovou zkoušku na alkohol i test na omamné látky, obojí s negativním výsledkem. U cyklisty byla nařízena soudní pitva.

„Podle předběžných informací byl svědkem nehody řidič vozu Škoda Octavia šedé nebo stříbrné barvy s českou registrační značkou. Žádáme tohoto řidiče o přihlášení na linku 158 a podání svědectví,“ řekla mluvčí.

Silnice mezi Bohuslavicemi a Černčicemi byla v místě nehody tři hodiny zcela uzavřena kvůli vyšetřování a odklízení následků. Přesnou příčinu nehody a veškeré okolnosti dále vyšetřují náchodští policisté.

Autor: