Část sídliště bude 33 hodin bez tepla, zavřít musí škola i školka

  10:26
Základní škola, školka a obyvatelé třinácti bytových domů na sídlišti Východ v Uherském Hradišti se budou muset v nadcházejícím mrazivém týdnu den a půl obejít bez tepla a teplé vody. Důvodem je připojování rozestavěného bytového komplexu na centrální rozvody, lidé kritizují načasování.

Na rozvody tepla a teplé vody se bude připojovat vznikající bytový komplex Q.City. | foto: Sluneční terasy

Přerušená dodávka tepla a teplé vody od místní společnosti CTZ bude od čtvrteční 13. hodiny do pátečních 22 hodin.

Obyvatelé, kterých se odstávka týká, se o ní dozvěděli teprve před pár dny.

„Chápu, že se to musí udělat, ale až na přelomu listopadu a prosince? A ještě na tak dlouho! Snad nebude venku mrznout, ať to doma neodneseme nemocemi,“ reagovala na sociální síti jedna z obyvatelek města.

Rozhořčených lidí bylo více. Na tyto dny totiž meteorologové předpovídají mírný mráz i během dne, v noci by mělo být i kolem minus sedmi stupňů.

Bez tepla budou na konci tohoto týdne například ZŠ Větrná, takže zhruba 550 dětí ze základní i mateřské školy bude muset zůstat doma. Některé z nich přitom bydlí i v domech, kde bude vypnuté topení. Jde o bytové domy v ulici Sadová, Nad Špitálkami, Jabloňová, Trnková a Sadská.

Podle CTZ je důvodem přerušení dodávky tepla připojování teplovodního potrubí a vedení elektřiny pro novou bytovou výstavbu. Domy v rámci projektu Q.City tam staví firma ST development, která si pro dodávku tepla zvolila CTZ kvůli dlouholetým dobrým zkušenostem.

„Považujeme je za spolehlivého partnera. Napojení potrubí bylo původně plánováno na konec léta. Ale dodavatel ve snaze vyhovět všem požadavkům se bohužel dostal do časového skluzu s povolováním trasy teplovodu,“ vysvětlil za ST development Petr Kvapil.

To potvrdili i zástupci CTZ. „Pokud vše dobře půjde, budeme dodávky tepla obnovovat postupně už během pátečního odpoledne,“ slíbil jednatel společnosti Michal Chmela.

Autor: