Cizinci zapomněli na čerpací stanici půl milionu, obsluha si peníze nechala

  18:12
Hlídka středočeských celníků pomohla manželskému páru, kterému obsluha čerpací stanice ukradla půl milionu korun poté, co dvojice peníze zapomněla v kabelce na stole u benziny. Obsluha stanice krádež zapírala, dokud se policie nepodívala na záznam z kamery.

(ilustrační snímek) | foto: Benzina

Hlídka celníků si v pátek 19. dubna všimla dvojice lidí přecházejících dálnici D6 směrem k čerpací stanici MOL u Nového Strašecí. Chtěli je původně upozornit, aby přes dálnici nechodili, ale pár se k nim rozeběhl.

„Když hlídku celníků dvojice spatřila, šla rovnou k nim a sdělila jim, že jí na čerpací stanici bylo odcizeno zhruba 17 500 EUR, tedy necelých půl milionu korun, z kabelky zapomenuté na stole odpočívadla za čerpací stanicí,“ informovala mluvčí středočeských celníků Yvona Matějková.

Podle Matějkové se jednalo o manželskou dvojici z Ázerbájdžánu, která měla hotovost připravenou na operaci v nemocnici v Berlíně.

Hlídka šla s manželi na čerpací stanici, aby krádež prověřili. Čerpadlářky, které kabelku cizincům vracely, ale údajně o penězích nic nevěděly. Kabelku zapomenutou na odpočívadle jim prý vracela neznámá žena a kamera na místo údajně nedohlédne.

Až po zkontaktování vedoucího čerpací stanice mohla policie i celníci spatřit kamerový záznam.

„Na záznamu bylo vidět, že nějaká paní kabelku předala obsluze, avšak po chvíli jedna z pracovnic kabelku pod pultem prohledala a něco z ní odnesla do zázemí ČS, když se vrátila, tak druhé čerpadlářce (přímo na kameru) ukázala papír, na kterém bylo napsáno 17 500 EUR,“ dodala Matějková.

Čerpadlářky odvedla policie a manželům byla ukradená částka vrácena.

Autor: