Muž prodává v Čimelicích dům, kde mu uhořela žena a syn

  9:06
Vila s ohořelou střechou stojící v Čimelicích u frekventované silnice spojující Písek s Prahou stále připomíná tragédii z loňského března. Tehdy v ní při požáru zahynuli manželka a syn Jaroslava Vlčka. Obec nenechala svého občana bez prostředků a uspořádala veřejnou sbírku.

V Čimelicích shořel rodinný dům. Dva lidé v něm zahynuli. | foto: David Peltán, MAFRA

V noci na 19. března vyjely v Čimelicích všechny složky integrovaného záchranného systému. Požár zachvátil celé patro a střechu domu. Hasiči dostávali oheň pod kontrolu šest hodin. Hmotnou škodu vyčíslili na tři miliony korun. Později upřesnili, že příčinou byla neopatrnost při přikládání do kotle.

Obec kromě vyhlášení veřejné sbírky přispěla částkou 40 tisíc korun. Ty Jaroslav Vlček použil podle starosty Čimelic na uhrazení základních potřeb a pohřbu svých blízkých. Z peněz z veřejné sbírky, kam lidé poslali téměř 180 tisíc korun, zaplatil statika, vyklizení vyhořelého domu a likvidaci odpadu. Kolegyně a letitá kamarádka mu nabídla pomoc s ubytováním.

Fotogalerie

„Od srpna jsme jednali s panem Vlčkem, jeho dcerou a jejím přítelem o možném řešení, aby se do zimy udělala alespoň nová střecha na vyhořelém domě. Z jednání vyplynulo, že Vlčkovi prodají vedlejší pozemek a za utržené peníze to uhradí a možná budou prostředky i na část oken. Rodina se za čas rozhodla tak, že celý barák prodá bez oprav. Je mi tak trochu líto těch, kteří bez váhání a okamžitě darovali peníze, aby pomohli, a nyní po deseti měsících vídají dům v nezměněném stavu, ohořelý a bez střechy,“ informuje starosta Čimelic Vladimír Pánek.

Obec také odkoupila přilehlé pozemky, aby rodině finančně přilepšila. Jaroslav Vlček pracuje v zemědělském družstvu a podle místních je velký dobrák. iDNES.cz se ho snažil kontaktovat, ale podle starosty se už nechce k tragédii vracet. Sám se prý už po neštěstí do vily nevrátí a čeká, až se prodá, aby se mohl přestěhovat do domu své dcery na náměstí v Čimelicích, který však potřebuje rekonstrukci.

Autor: