Nelegálně vyráběli a prodávali cigarety, stát připravili o 15 milionů

  13:02
Policisté zadrželi tři muže ve věku 31 až 57 let z Karvinska. Jsou obvinění, že od letošního února do července nelegálně vyrobili a prodali zhruba 5,7 milionu cigaret. Státu tak neodvedením daně způsobili škodu přibližně patnáct milionů korun.

Výrobní linka nelegálních cigaret na Karvinsku. (9. srpna 2019) | foto: Policie ČR

Šéfem skupiny byl podle policistů muž, který na Karvinsku provozoval legální výrobní linku na cigarety, jenže kromě přiznané produkce vyráběl cigarety takzvaně pod rukou, neopatřoval je kolky a ani nepřihlásil k zaplacení daně.

„Druhým obviněným je zaměstnanec této firmy, podílel se na výrobě a nelegální cigarety balil do krabic. Třetí muž se pak staral o uskladnění a distribuci,“ uvedl vedoucí odboru hospodářské kriminality moravskoslezské policie Martin Válek.

Působnost pachatelů neznala hranic. Nelegální cigarety prodávali pod cenou, a to v kartonech i v jednotlivých krabičkách.

Obchodovali na celém území republiky a nebáli se ani prodeje na Slovensku a v Polsku.

Jestli jde o recidivisty, kriminalista Válek zatím nechtěl říci, případy se podle něj dále vyšetřují. „Mohu jen sdělit, že dva z mužů jsou stíháni vazebně,“ sdělil.

Fotogalerie

Při prohlídkách v rodinných domech obviněných, ve skladu i na výrobní lince policisté zabavili dalších 59 tisíc nelegálně vyrobených cigaret, 129 kilogramů tabáku, přes 300 tisíc korun v hotovosti a zlaté šperky.

„Takových případů je poměrně dost. Nezdaněný zisk samozřejmě některé lidi láká a s rostoucí cenou cigaret je ještě větší zájem,“ poznamenal Válek.

Všem obviněným hrozí vězení od pěti do deseti let.

Autor: