Chrudim se pouští do oprav kašen

  13:52
Do rekonstrukce hned dvou vodních prvků se v polovině roku pouští město Chrudim.
Děti se v horku osvěžují v kašně na náměstí Republiky v Plzni.

Děti se v horku osvěžují v kašně na náměstí Republiky v Plzni. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

První z nich je historická Novoměstská kašna, v níž je na více místech poškozená olověná vana. Proto musí dojít k výměně olověného opláštění v celém obvodu kašny.

„Tady nás bude oprava stát přes 300 tisíc korun,“ říká starosta města Chrudim Petr Řezníček. Rada města Chrudim na svém posledním květnovém jednání už vybrala dodavatele, kterým bude společnost ŽÁK STŘECHY s. r. o. z Tuněchod.

Druhým vodním prvkem, který projde obnovou, je fontána na „Borzně“. I v tomto případě zapracoval zub času – poškozeno je mozaikové obložení vnitřku fontány, které začalo výrazně opadávat. Rekonstrukční práce jsou radnicí odhadovány rovněž na několik set tisíc korun.

Tím ale rekonstrukce vodních prvků neskončí. „Rekonstrukci rozhodně potřebuje tzv. bruselská kašna, která je v parčíku u Centrálu. V tomto případě ale bude nutné rekonstruovat i celou související technologii. Na projektu se v současné době pracuje tak, aby byla stavba připravena k případné investici na příští rok,“ doplňuje místostarosta Jan Čechlovský.