Chemici ve Znojmě nebezpečnou látku neodhalili, mohlo jít o pepřový sprej

  11:42
Chemická laboratoř vyslaná do Znojma neodhalila nebezpečnou látku, která měla na svědomí převezení šesti lidí do nemocnice. Podle hasičů mohlo jít o pepřový sprej.

Hasiči a záchranáři zasahovali ve Znojmě, kde se šest lidí nadýchalo dráždivé látky. Chemická laboratoř však na místě žádnou nebezpečnou látku neobjevila. | foto: ZZS JmK

Šest lidí skončilo v úterý dopoledne v nemocnici poté, co se v bance v centru Znojma nadýchalo toxické látky s dráždivými účinky.

„Nešlo o nic vážného, životní funkce nebyly ohroženy,“ sdělila mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Po ošetření v nemocnici bylo všech šest pacientů puštěno domů.

Hasiči na místo vyslali mobilní chemickou laboratoř z Tišnova, aby neznámou chemikálii detekovala, to se však nepodařilo.

„V odebraných vzorcích jsme nenašli žádnou nebezpečnou látku, neobjevili jsme ani zdroj úniku na místě,“ sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Chemici vyloučili výskyt mimo jiné oxidu siřičitého a rozšíření dráždivé látky do bytů ve vyšších patrech budovy a také v podzemí. Zhruba o půl třetí odpoledne svůj zásah ukončili.

„Vzhledem k symptomům, které měli poškození, se dá usuzovat, že se mohlo jednat o pepřový sprej. Ale nemáme to potvrzeno,“ podotkl Mikoška.

Chemická laboratoř nyní vypracovává protokol, který pošle policii. Ta na jeho základně rozhodne o dalším postupu.

Hasiči ve své laboratoři odkrývají nebezpečné látky

Autor: