Chceš zažít jedinečné prázdninové dobrodružství? Přihlas se už dnes na Mladou univerzitu

  19:21
Od 16. dubna 2018 spustí organizátoři dalšího již 10. ročníku oblíbené prázdninové Mladé univerzity rezervační systém pro přihlášení do pětidenního kempu s přeshraničními aktivitami pro děti od 11 do 14 let.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Hlavním tématem letošní Mladé univerzity Waldviertel – Vysočina připravenými pro studenty z Vysočiny a Dolního Rakouska bude spojení „10. let Mladé univerzity Waldviertel – Vysočina – Best of “.

Program nabitý zajímavými přednáškami, výlety a sportem se uskuteční v termínu od 5. do 10. srpna 2018.

Děvčata a chlapci poznají dolnorakouské město Raabs na Dyji, kde se ubytují v hotelu pro mládež a rodiny JUFA. V rámci dopoledních aktivit absolvují zajímavé přednášky, odpoledne je čekají nejrůznější workshopy a večer se můžou těšit na pestrý volnočasový program v podobě táboráku, sportovní olympiády nebo třeba diskotéky. To vše pod dohledem dvojjazyčného týmu vedoucích, kteří budou dětem po celou dobu kempu 24 hodin denně k dispozici.

Součástí Mladé univerzity bude opět i jednodenní návštěva Kraje Vysočina. Všichni účastníci letošního ročníku zavítají do krajské Jihlavy, kde na ně budou čekat zajímavé workshopy a přednášky, jako například Divadlo fyziky a jeho show plná experimentů nebo návštěva jihlavské ZOO.

Šestidenní program nabitý zážitky a novými zkušenostmi opět v Raabsu uzavře slavnostní Závěrečná promoce za účasti rodičů, sourozenců, prarodičů i přátel absolventů.

Univerzitní atmosféru každý rok o prázdninách zažije přibližně 140 dětí, polovina z nich je z Vysočiny.

Na letošní ročník Mladé univerzity se mohou zájemci přihlásit od pondělí 16. dubna 2018, více informací a přihlašovací formulář jsou k dispozici na www.jungeuni-waldviertel.at, paní Hana Happl (v češtině).