Chatu Živec čekají stavební úpravy

  12:24
Chatu Živec v Píseckých horách, oblíbený cíl výletníků, čeká oprava. Rada města na svém červnovém zasedání schválila návrh zadání veřejné zakázky na stavební úpravy a přístavbu chaty.

Chatu Živec čekají stavební úpravy | foto: Impuls.cz

„Rekonstrukce se týká pokojů se společným sociálním zařízením, které budou přestavěny na pokoje s příslušenstvím. Dále je navržena úprava provozního a dispozičního řešení tak, aby bylo v souladu se současnými požárně bezpečnostními a hygienickými požadavky,“ informuje místostarosta Josef Knot.

„Nově barevně a materiálově budou řešeny také fasády. Objekt bude zateplený s omítkou ve starorůžové barvě. V prvním patře zůstane zachováno dřevěné obložení a nad balkonem i charakteristický veršovaný nápis. V místě schodů bude doplněna vyrovnávací rampa, která umožní přístup lidem s omezenou schopností pohybu a vstupní schodiště bude vráceno do průčelí,“ doplňuje Jiří Žáček z odboru investic a rozvoje.

Pokud vše půjde podle plánu, zhotovitel by mohl být vybrán o prázdninách a stavba může na podzim začít, v srpnu příštího roku bude hotovo. Předpokládaná cena díla činí 15,7 milionu korun bez DPH.

„Písečáci jsou obecně velcí patrioti, proto je naším cílem udržet a pečovat o místa s tradicí, a chata Živec je právě jedním z takových míst,“ říká místostarosta Josef Knot.

Penzion, který město pronajímá, je umístěn v lese nedaleko rozhledny Jarník. Jeho krásné okolí přilákalo i filmaře, natáčely se zde například některé scény k filmům Ecce homo Homolka nebo Lístek do památníku. Chata pojmenovaná po živcovém lomu byla postavena v roce 1933 z iniciativy místního Klubu československých turistů.