Opilý řidič v Budějovicích skončil v poutech, nadýchal 2,73 promile

  10:52
Jedenačtyřicetiletý muž usedl v sobotu ráno za volant svého vozu i přesto, že se před tím posílil nejednou sklenkou alkoholu. Jeho jízda ulicemi Českých Budějovic ale neušla strážníkům, kteří ho zastavili, a protože nechtěl spolupracovat, předali ho v poutech policistům.

Hlídka českobudějovické městské policie si vozidla značky Suzuki všimla před desátou dopoledne v Nádražní ulici. Projíždělo od Pekárenské směrem k vlakovému nádraží a mělo poškozenou karoserii na přední straně vozu.

„Muž za volantem zjevně nezvládal řízení a kličkoval mezi jízdními pruhy,“ uvedla mluvčí strážníků Věra Školková.

Strážníci proto vozidlo okamžitě zastavili a řidiče vyzvali k vystoupení z vozidla. „Zjevně podnapilý muž však nereagoval ani na opakované výzvy a vystoupení se začal aktivně bránit. Strážníci proto museli řidiče z vozu vyvést za použití donucovacích prostředků a nasadit mu služební pouta,“ sdělila Školková.

Vzápětí zjistili, že šlo o jedenačtyřicetiletého muže z Českých Budějovic. „Řidič následně podstoupil orientační dechovou zkoušku na alkohol s alarmujícím výsledkem 2,73 a 2,20 promile,“ doplnila mluvčí.

Strážníci muže i celý případ předali do rukou přivolané policejní hlídky. Řidiče čeká obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: