Pes pobíhal po českobudějovickém sídlišti, majitelka se zatím opíjela

  10:32
K volně pobíhajícímu psu vyjížděli ve čtvrtek večer strážníci na sídliště Máj v Českých Budějovicích. Od kolemjdoucích se dozvěděli, komu pes patří, jenže když na majitelku zazvonili, čekalo je překvapení. Žena totiž byla tak opilá, že nedokázala pro psa dojít. Zvíře navíc ještě svými exkrementy znečistilo chodbu domu.

ilustrační snímek | foto: Kateřina Jančaříková

Strážnici se snažili psa odchytit v Dubenské ulici ve čtvrtek v půl deváté večer. Nejdřív se jim to ale přes veškerou snahu nedařilo. Mezitím se od lidí, kteří šli náhodou okolo dozvěděli, komu zvíře patří.

„Když však zazvonili na byt údajného majitele, setkali se s nestandardním přístupem. Majitelé psa ho totiž odmítli přivést zpět domů z důvodu své značné podnapilosti,“ řekla mluvčí strážníků Věra Školková.

Psa zatím chytili strážníci speciálně vyškolení na odchyt zvířat a odvedli ho až ke dveřím bytu.

„Pes však po cestě stačil znečistit chodbu přede dveřmi obyvatel v nižším patře exkrementy. Majitelka psa se k úklidu nepořádku po svém mazlíčkovi neměla,“ dodala Školková.

Dvaašedesátileté ženě nyní za přestupek podle zákona na ochranu zvířat proti týrání hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

Na zastávce seděla opilá dvojčata

Ve čtvrtek večer ale nebyla majitelka psa jediná, ke které strážníci kvůli alkoholu vyjížděli. Řešili totiž ještě dva sedmnáctileté chlapce, dvojčata, kteří se opili a pak posedávali na zastávce autobusu ve Strakonické ulici.

„Oba mladíci byli se strážníky schopni komunikovat, kde k alkoholu přišli, však neprozradili,“ uvedla Školková.

Strážníci se spojili s rodiči chlapců a o několik desítek minut později je předali jejich otci. Dalším šetřením případu se bude zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí.

Autor: